Блог

Експрес-уроки музичного мистецтва для учнів 6 класів.

 

Ноктюрн (франц. nocturne - нічний) - лірична наспівна мелодична п'єса, зміст якої пов'язаний з художніми образами ночі.

У музиці, як і в літературі, є різні за характером твори: ліричні, драматичні, епічні та комічні. Музичний образ, створений композитором, також може мати різний характер.

У творчості Й.С. Баха є чимало клавірних творів, написаних у різних музичних жанрах.

Цікаво знати, що в мистецькій скарбничці композитора є багато музичних жанрів, які належать до камерно-інструментальної музики. З ними ми будемо ознайомлюватися упродовж декількох наступних уроків. Запам'ятайте назви цих жанрів.

Опера (іт. opera - твір, дія, праця) - вид театрального мистецтва, музично-сценічний твір, заснований на синтезі музики, слова, дії. В опері сценічна дія органічно поєднується з вокальною (солісти, ансамблі, хор) та інструментальною (оркестр) музикою, досить часто - з балетом і пантомімою, а також із образотворчим мистецтвом - гримом, костюмами,...

Ораторія (італ. oratorio, від лат. ого - говорю, благаю) - великий концертний твір на певний сюжет для солістів, хору і симфонічного оркестру.

Реквієм - траурна заупокійна меса в римо-католицькій церкві, а також музичний жанр, написаний у формі та на тексти заупокійної меси. У виконанні реквієму беруть участь хор, оркестр та солісти.

Духовна музика - вокальні або вокально-інструментальні (інколи інструментальні) твори на канонічні, релігійні за змістом тексти або сюжети.