Вокальна музика в театрі та кіно.

25.12.2017

Опера (іт. opera - твір, дія, праця) - вид театрального мистецтва, музично-сценічний твір, заснований на синтезі музики, слова, дії. В опері сценічна дія органічно поєднується з вокальною (солісти, ансамблі, хор) та інструментальною (оркестр) музикою, досить часто - з балетом і пантомімою, а також із образотворчим мистецтвом - гримом, костюмами, декораціями, світловими ефектами, піротехнікою тощо.

У більшості випадків опери пишуться за літературними сюжетами. Основою вокальних номерів є текст, який називається лібрето.

Опера може складатися з кількох дій, дії можуть поділятися на сцени. Опери можуть будуватися з окремих вокальних форм, таких як арія, речитатив, вокальний ансамбль, хори, оркестрові номери (увертюра, антракти), або відрізнятися наскрізним розвитком, що не передбачає поділу на такого роду форми.

Опери розраховані на виконання оперними співаками в супроводі оркестру. В багатьох країнах світу існують спеціально обладнані будівлі для виконання опер - оперні театри.

Опера виникла наприкінці XVI сторіччя в Італії, як спроба групи вчених-гуманістів, літераторів і музикантів відродити давньогрецьку трагедію у вигляді dramma per musica

Ла Ска́ла (італ. Teatro alla Scala або La Scala) - оперний театр у Мілані (Італія), один з провідних оперних театрів світу.

Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка - театр опери і балету у Києві, заснований 1867 року. Театр розташований на вул. Володимирській, 50.

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької - театр опери і балету у Львові, розташований в історичному центрі міста на проспекті Свободи, 28 та названий на честь відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької.

Оде́ський націона́льний академі́чний теа́тр о́пери та бале́ту - найстаріший оперний театр України. Найкращий театр Одеси та України на момент побудови. 

Джоаккі́но Анто́ніо Россі́ні (італ. Gioacchino Antonio Rossini; 29 лютого 1792, Пезаро - 13 листопада 1868, Париж, Франція) - італійський композитор, автор декількох десятків опер. Він зумів вдихнути нове життя в традиційні для Італії види опери - комічну (буфа) і «серйозну» (серіа). Особливо яскраво талант Россіні розкрився в області опери-буфа.

«Севільський цирульник» (італ. Il Barbiere di Siviglia) - опера Джоаккіно Россіні на 2 дії. Лібрето Чезаре Стербіні за однойменною комедією П. Бомарше. 

Каватина Фігаро з опери «Севільський цирульник»

Мюзикл (від англ. musical play - музичний спектакль) - музично-сценічна вистава, де використано різноманітні жанри і виражальні засоби естрадної та побутової музики, хореографічного, драматичного й оперного мистецтва.

Мюзикл, як жанр виник в США у 1920-х роках. 

Заспівайте пісню Н. Май «З Новим роком, Україно», виконуючи ритмічний супровід на шумовому або ударному інструменті.

Пригадайте новорічні пісні, щедрівки та влаштуйте разом із друзями концерт.