Історія реквієму та літургії.
Реквієм - траурна заупокійна меса в римо-католицькій церкві, а також музичний жанр, написаний у формі та на тексти заупокійної меси. У виконанні реквієму беруть участь хор, оркестр та солісти.
Вóльфганг Амадéй Мóцарт - австрійський композитор і музикант-віртуоз. Один з найпопулярніших класичних композиторів, Моцарт зробив великий вплив на світову музичну культуру. За свідченням сучасників, Моцарт мав феноменальний музичний слух, пам'ять і неперевершену здатність до імпровізації.
На відміну від багатьох композиторів XVIII століття, Моцарт не просто працював в усіх музичних формах свого часу, але і добився в них великого успіху. Багато з його творів визнані шедеврами симфонічної, концертної, камерної, оперної і хорової музики.
Творчий доробок Моцарта становить понад 600 творів: більш як 50 симфоній, понад 19 опер, велику кількість інструментальних концертів (зокрема 27 фортепіанних), 13 струнних квартетів, 35 сонат для скрипки, Реквієм та багато інших інструментальних та хорових творів.
Разом з Гайдном і Бетховеном, Вóльфганг Амадéй Мóцарт належить до найбільш значних представників Віденської класичної школи.
Ознайомтесь із матеріалами до уроку з теми на віртуальній дошці
Padlet
Читайте матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії:
Реквієм ре-мінор 1791 р. - останній, незавершений твір Моцарта, - траурна заупокійна меса, написана на канонічний латинський текст. Попри те, що його перу фактично належить тільки до двох третин нотного тексту, він є одним із його найшановніших та найпопулярніших творів.
Читайте матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії:
Літургія (грец. leiturgia, дослівно - загальнонародна справа) - урочисте богослужіння у християн східного обряду, під час якого поєднуються читання, спів та молитви; в музиці - великий циклічний хоровий твір духовної тематики.
Ле́ся (Людми́ла) Васи́лівна Дичко́ (* 24 жовтня 1939, Київ) - український композитор, педагог, громадський діяч.
Народна артистка України (1995). Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка(1989). Кавалер орденів святого Володимира ІІІ ступеня (1998) і Княгині Ольги (1999). Лауреат мистецької премії «Київ» ім. Артемія Веделя (2003). Член-кореспондент Академії мистецтв України (2009).
Леся Дичко - один з провідних хорових композиторів в Україні. Її твори були широко представлені на хорових фестивалях, конкурсах та у концертних програмах світу: США, Канаді, Франції, Великій Британії, Німеччині, Нідерландах, Бельгії, Данії, Іспанії, Італії, Угорщині, Болгарії, Польщі, Росії, Україні.